Mažyte Mano – Orginalas Ar Ne?

Turbūt neatsiras nei vieno, kuris nežinotų labai žymaus bliuzo veikėjo – Eric Clapton. Beveik 40-tį metų scenoje besisukiojantis britas yra sukūręs ne vieną hit‘ą, o to pasekoje nemažai atsirado ir kitų atlikėjų cover‘ių.

1977-ais Eric‘as išleido albumą „Slowhand“, kuriame puikavosi daina „Wonderful Tonight“ ateinančiais metais tapusi singlu. Pastaroji daina, kaip ir kiti du kūriniai „Layla“ bei „Bell Bottom Blues“, buvo įkvėpta ir dedikuota muzikanto žmonai Pattie Boyd su kuria atlikėjas išgyveno dešimt metų.

„Wonderful Tonight“ singlas turėjo tris cover‘ių originalias versijas. Kantri muzikos atstovas David Kersh išleido savotišką dainos kopiją dar 1989 metais.

Britų pop grupė „Damage“ pasistengė, kad cover‘is patektų netgi į Anglijos top 3 lentelę.

O paskutinysis R&B atlikėjas Babyface išleido „Wonderful Tonight“ ne prieš tiek daug laiko – 2007 metais, tačiau daina nesusilaukė tokio pasisekimo kaip pastarosios versijos.

Taigi tarp trijų perdainuotos Eric Clapton dainos versijų lietuvis Ovidijus Vyšniauskas nėra paminėtas, tačiau 2003-čiais išleistame albume „Geriausios Dainos Naujai“ galime atrasti kūrinį „Mažytė“ identiškai skambanti į minėto brito „Wonderful Tonight“.

Iš tiesų dėl šaltinių trūkumo tai vienintelis įrašas apie šią Ovidijaus dainą, tačiau jei atmintis neapgauna „Mažytė“ jau kelis metus prieš tai sukosi atlikėjo koncertuose bei radijo stotyse.

Tik man klausimas belieka, kas toji Ovidijaus mūza, kuriai jis uždainavo šį meilės romansą?